• Autoservis
  • Diagnostika
  • Autoboxy
  • Kontakt

Diagnostika

Diagnostika motorů, elektroniky vozidla a podvozku

Provádíme seriovou i paralelní diagnostiku vozidel. Srozumitelnějším způsobem zde mluvíme o komunikaci s řídícími jednotkami vozidla a poté o měření snímačů a ovládacích členů pomocí digitálního osciloskopu.

Paralelní diagnostika umožňuje přesné měření průběhů signálů jednotlivých snímačů a akčních členů automobilu digitálním osciloskopem. Tento způsob se osvědčil jako velmi účinný prostředek k rychlému vyhledání závady v elektronice vozidel, k čemuž používáme moderní diagnostický přístroj HMS 990 od firmy Hermann.

Sériová diagnostika zajišťuje komunikaci s řídícími jednotkami jednotlivých systémů výbavy vozu, které jsou vzájemně propojeny tzv. “datovou dálnicí“. Díky čemuž můžeme programovat určité funkce řídících jednotek, ať se jedná o čtení či mazání uložených závad nebo nastavování parametrů. K tomuto účelu jsme vybaveni zařízením Multi@Diag od společnosti Atal.

Dále jsme schopni provést kontrolu a diagnostiku podvozkových skupin jako je účinnost brzd vozidla a sbíhavost přední nápravy za pomocí plošinové zkušební dráhy HEKA.